Barselona’da Yeme İçme | Chök Barcelona
Read Time:1 Minute, 20 Second

Barselona’da Yeme İçme | Chök Barcelona

0 0

Tatilin en tatlı kaçamağını son gün Chök Barselona’ya ayırdık ve asla pişman değiliz!

gidelim-buralardan-barcelona-gezi-rehberi-nereye-gidilir-chok-barcelona

Kültürel gezi sevenlerle, gurme tur yapmak için seyahate çıkanları buluşturan bir şehir Barselona. Bizim de geçtiğimiz bayramda keşfetme fırsatı bulduğumuz şehri tüm yönleriyle size anlatmaya başlamadan önce, tatlı yiyelim tatlı konuşalım istedim ve rotayı öncelikle Chök Barcelona‘ya yönelttim.

barselonada-nerede-yenir-icilir-chök-barcelona

Barselona’da iki şubesi bulunan Chök’ün, La Rambla Caddesi’ndeki şubesine gezimizin en başından beri gitmek istesek de, maalesef tanışmamız şehirdeki son günümüzde gerçekleşti. Avrupa’nın küçük ama şirin diye tanımlanan kafelerinden biri gibi görünen mekanın içine girince önce bi çikolata kokusuyla mest oluyorsunuz. Sonra kahve de olduğunu görünce iyice kendinizi bırakıp ‘oğlum donat masayı’ moduna giriyorsunuz:)

barselona-gezi-rehberi-donur-chok-barcelona

Dört bir köşesi donut’larla çevrili kafede ayrıca, kruvasan, kurabiye, mascarpone, mısır patlakları ve çikolataya dair aklınıza gelebilecek her şey satılıyor. Kendilerini ‘çikolata mutfağı’ olarak tanımlayan mekan, yeni lezzetler denemeyi sevenlerle buluşmayı amaçlıyor. Bu sebeple olsa gerek ki Chök aynı zamanda, düzenli olarak iki ile altı kişi arasında değişen sayılarda oluşturduğu gruplara özel workshop’lar da düzenliyor.

ispanya-barselona-nerede-gezilir-la-rambla-chok-barcelona

Bu kadar çikolata bana fazla diyenlerin kalori hesabı yapmadan gönül rahatlığıyla tüketmeleri için mekanda bir de gurme donut’lar mevcut. Daha az yağ ve şekerle hazırlanan bu sağlıklı donut’ların normale göre fırına pişme süresi daha az ve bu sebepten de daha doğal. 30 farklı çeşitte hazırlanan bu güzelliklerden bir kaç tane yemeden ülkeye dönmeyin:)

barselona-food-chok

Son olarak, İstanbul’da kafe açmak isteyenlerin Chök‘ün sitesinde belirtilen Franchise şartlarını incelemelerini tavsiye ediyorum.

 

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;

Barselona Gezi Rehberi Barselona Alışveriş Barselona Ne Zaman Gidilir
Barselona Bilinmesi Gerekenler Barselona Faydalı Bilgiler Barselona Ulaşım
Barselona Nasıl Gidilir Barselona Nerede Barselona Otelleri
Barselona Gezilecek Yerler Barselona Nasıl Kalınır Barselona Pansiyonlar
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %