Alaçatı’da Gidilesi 11 Yer Önerisi
Read Time:1 Minute, 39 Second

Alaçatı’da Gidilesi 11 Yer Önerisi

0 0

Her Alaçatı seyahatinizde aynı yerlere mi gidiyorsunuz? Oysa ki müdavim olmak çok nostaljik bir kelime!

İşte sizlere Alaçatı’yı ziyaret ettiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanların listesi;

1. Alaçatı Alavya

Mecidiye Mahallesi’nde karşılaştığımız Alavya’ya aşık olmamak mümkün değil!  Alavya’nın önünden geçerken anlıyoruz ki arkasında çok ciddi bir ekip ve hizmet var. Alavya’yı notlarınız arasına ekleyin!

ALAÇATI ALAVYA OTEL

2. Maison Alaçatı

Alaçatı sokaklarında gezerken küçük güzel hediyelikler ve eviniz için güzel dekoratif şeyler almak isterseniz Maison Alaçatı tam sizlere göre!

maison alaçatı 2

3. İstLondon

Çok yakında daha çok duyacağımız bu güzel yer aslında bir porselen dükkanı. Çok güzel ürünleriyle yakında Bebek’te yeni şubesini göreceğimiz IstLondon, gerçekten çok başarılı ürünlere sahip!

4. Ala Otel

Çölde küçük bir vaha gibi Ala Otel! Sevimli, güzel ve başarılı mimarisiyle göz kamaştırıyor. Konaklamak için başka güzel bir alternatif.

ala otel

5. 35’lik Meyhane

Alaçatı’nın bazen o bunaltıcı insan kalabalığı, yolun ortasında yemek yediğiniz kafe / restoranlarından biraz kaçmak isteyenler için 35’lik meyhaneyi şiddetle tavsiye ediyoruz.

35lik-20

6. Leyla Tapas & Bar

Hani İstanbul’da samimi, biz bize takıldığımız güzel mekanlardan bir dal arıyorsanız Leyla Tapas & Bar çok başarılı. Eski Taksim ya da Asmalı’dan bir yer gibi!

leyla tapas bar

7. Asfalya

Hacımemiş’te yeni açılan Asfalya restoran bizce gelecek yılın en popüler mekanlarından biri olacak! Mimarisi, servisi ve hizmetiyle buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Belirtmekte fayda var, şarap severler için güzel bir kaçış noktası.

asfalya alaçatı

8. Eskiden Alaçatı

Yine Hacımemiş tarafında el yapımı çok güzel bir dükkan Eskiden! El işi göz nuru çok güzel ahşap ürünleri burada bulabilirsiniz. üstelik Etsy üzerinden online satışları da mevcut.

eskiden alaçatı 2

9. Öküz Alaçatı

Alaçatı’ya gidip hala eğlenceyi Aya Yorgi’de arayanlardan mısınız? Alaçatı Port’ta artık dillere destan olmuş Öküz’de ‘öküz gibi’ eğlenmek sizin elinizde.  Rezervasyonsuz denemeyin bile!

öküz3

10. Meyhane Şerefe

Meyhane keyfini Alaçatı merkezde yaşamak isteyenler için çok güzel bir meyhane. Enfes mi? Yemekler için evet, servis için eh diyorlar. Hesap öderken ‘kontrol etmeyi unutmayın’ notunu herkes ekliyor.

meyhane şerefe

11. Tatava Kafe

Alaçatı’nın en çok esen sokağında The Sun Otel’in hemen önünde keyifli işletmecileriyle güzel bir kaçış noktası. Sailors ve Köşe Kahve’de sıkılanlar için gündüz en iyi alternatif!

tatava

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Alaçatı’da Gidilesi 11 Yer Önerisi

  1. […] bir yerde gönlünüzce rüya tatili gerçekleştirmek gerçekten zor iş.  Bizler geçtiğimiz Çeşme Alaçatı turumuzdan sonra ortaya çıkardığımız Alaçatı Rehberi ve en beğenilen Çeşme Alaçatı […]

Bir yanıt yazın