Olbia (Sardinia) Seyahati Rehberi |Italy Olbia (Sardegna) Trip
Read Time:1 Minute, 57 Second

Olbia (Sardinia) Seyahati Rehberi |Italy Olbia (Sardegna) Trip

0 0

Minorka sahillerinden sonra gemimiz İtalya’nın Olbia Adası’na yanaşıyor.  Sardinia (Sardegna) olarak da bilinen bu lokasyon için yine plansız programsız yollara düşüyoruz.

Bizim gemi ile gelenler için önden bilgi vermekte fayda var. Gemimiz sabah 08.00 civarında limana yanaşıyor. Ne gemide ne de tura katıldığınız operatör burada herhangi bir tur düzenlemiyor,tamamen serbest zaman olarak düşünebilirsiniz.  Adaya ayak bastığınızda tamamen yerel yönetimin organize ettiği bir shuttle ile ücretsiz olarak Olbia merkezine götürülüyorsunuz. Mesafe olarak 10dk civarında sürüyor.

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-2

Olbia gittiğimiz tüm noktalar arasında daha derli toplu ama karakteristik olarak çok daha İtalyan hissettiğiniz bir yer. İspanya’dan buraya geçiş yapınca aradaki keskin farkı görebiliyorsunuz. Ama endişe etmeyin, burası da olağanüstü güzel!

Olbia’da hemen shuttle otobüsün sizi bıraktığı noktanın karşısında kalan hükümet binasının altındaki tourist information’a uğruyoruz. Etrafta ne var ne yok öğrenmek bir yana, bir de en yakın plaja nasıl giderizin derdindeyiz.  O kadar şanslıyız ki burada tüm gün geçerli kişi başı 5€’ya satılan otobüs biletlerinden buluyoruz. Ve 10dk sonra sadece cruise gemilerinin olduğu gün çalışan direkt bir beach bus buluyoruz! Beach bus’a atladıktan yaklaşık 20dk sonra Porto Istana Beach‘teyiz! Güzel bir kumsal, sakin bir deniz ve huzurlu bir ortam!

Olbia Sardinia Beach
Olbia Sardinia Beach

Eğer Sardinia’ya uçakla gelip araba kiralıyorsanız adanın kuzeyine doğru cennet gibi daha güzel koylar bulmak mümkün! Fakat Formentera’dan sonra dünyanın hiç bir plajının gözümüze güzel gelmesi mümkün değil! Burada denizin keyfini çıkardıktan sonra merkeze geri dönüyoruz.

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna
Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna

İtiraf etmek gerekirse burası küçük bir Küba gibi!  Etrafta inanılmaz güzel küçük binalar sizleri karşılıyor. İtalyan dondurması, pizzası, şarapları falan derken kendinizden geçebiliyorsunuz.  El yapımı olan sabunlar, tabak vb. gibi ürünler gerçekten çok güzel. Sokak aralarında biraz kayboluyoruz (gerçekten kayboluyoruz).  1 saat içerisindeki buradaki turumuzu tamamlayıp, fotoğraf çekildikten sonra gemimize doğru geri dönüyoruz.

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-3
Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-3

 

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-Ice-Cream
Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-Ice-Cream

 

Beğendiklerimiz: Küba vari mini bir şehir – Dondurma– El Yapımı Objeler

Beğenmediklerimiz:   — YOK —-

LEZZET: ☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;

Sardunya Gezi Rehberi Sardunya Alışveriş Sardunya Ne Zaman Gidilir
Sardunya Bilinmesi Gerekenler Sardunya Faydalı Bilgiler Sardunya Ulaşım
Sardunya Nasıl Gidilir Sardunya Nerede Sardunya Otelleri
Sardunya Gezilecek Yerler Sardunya Nerede Kalınır Sardunya Seyahati
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın