top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Airbnb’den Nasıl Ev Kiralanır?

Read Time:1 Minute, 58 Second

Uzun zamandır tatillerimizi planlarken kullandığımız Airbnb sitesinden sizlere bahsetmek istiyoruz. Herkesin bu siteyi bildiğini varsayarak yapmaya başladığımız tüm konuşmalarda görüyoruz ki aslında durum öyle değil!

Çok kısa ve özetle konuya girmek gerekirse, Airbnb evi olan insanların pansiyonculuk mantığıyla evin bir kısmını ya da tamamını kiralaması prensibine dayanıyor. BNB kelimesi de zaten “bed & breakfast” kelimesinden türetilmiş.

Airbnb‘nin diğer sitelerden en önemli farklarından biri, ev sahiplerinin sistem içerisinde doğrulanmış olması. Ayrıca Airbnb tüm dünyadaki modeller içerisinde, kalınacak ortamı yüksek kaliteli fotoğraflarla paylaşan en iyi platformlardan.

Bunun yanı sıra, Booking.com sitesinde olduğu gibi daha önce burada konaklayaların da yorumlarını okuyarak tercih yapmanızda büyük yol kat edebilirsiniz!


airbnb-paris-fransa-gidelim-buralardan

Bize sorarsanız oteli boşverin, çünkü:

1) Airbnb içerisinde ev kiralayanlar arasında ciddi bir kalite rekabeti söz konusu olduğu için, kiralayacağınız herhangi bir oda ya da otel, yurtdışında kalacağınız min. 3 yıldızlı bir otelden daha şık, konforlu ya da merkezi olacak.

2) Yurt dışı tatillerinizde özellikle kalabalıksanız sizlere ciddi bir maliyet avantajı sağlayacaktır. Örneğin, Paris’in göbeğinde 4 kişi çok iyi dekore edilmiş bir evde günlüğü 100€ ya konaklayabilirsiniz.


paris-airbnb-gidelim-buralardan

3) Alternatifleriniz arasında muhtemelen şehrin merkezinde, lokasyon olarak tren, metro vb hatlara yakın en iyi yeri seçebilirsiniz.

4) Ev sahibiniz muhtemelen sizlerin rahat etmeniz için her türlü konforu sunuyor olacak. Bunların içerisinde tatiliniz için en iyi gezi planını yapmaktan tutun da, tüm buzdolabını elleriyle size teslim etmesine kadar pek çok kıyak sayabiliriz.

Peki Airbnb den ev kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?

İhtiyaçlar kişiden kişiye göre değişmekle birlikte öncelikli olarak otel ve ev kiralama maliyetlerini karşılaştırmakta fayda var. Çünkü, kısa süreli kiralamalarda Airbnb maliyet olarak avantaj sunmuyor!

Lokasyon her zaman önemli bir unsur olmuştur. Şehir merkezine yakın mı, metro vb kritik ulaşım ağlarına yakın mı çok önemli.

Daha önce Airbnb üzerinden ev kiralamış kişilerin değerlendirmelerini muhkkak dikkate alın. Olumsuz yorum var ise bunlar hep aynı konu üzerinde mi dönüyor bunu öğrenin.

Bizce bir evde olmazsa olmaz şeyler var! Ücretsiz internet, fön makinesi, havlu vb gibi kullanımları da değerlendirmenizi öneririz.

Eğer oda kiralama yapacaksanız banyo tuvalet kullanımı ortak mı değil mi, evin kurallarını önceden muhakkak okuyun.

Evin tamamını kiralıyorsanız mutfakta fırın, ocak, mutfak malzemeleri gibi konular uzun süreli konaklamalarda yemek maliyetinizi yüzde 50 aşağıya çekecektir!

Ve son olarak kiraladığınız evdeki oda/yatak sayısına çok dikkat edin. Yabancılarda salondaki koltukta yatak sayıldığından gittiğinizde nahoş bir süprizle karşılaşmanızı istemeyiz 🙂

Bizler edindiğimiz tecrübelerde gördük ki Airbnb sizlere tatilde tam bir ev konforu sunuyor! Sizlerin de kullanmasını tavsiye ederiz…

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page