top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Bali’de Yaşam | Cafe Organic Bali

Read Time:1 Minute, 18 Second

BU BİR RÜYA MI?

İçine girdiğinizde, yok yok hatta daha bahçesini gördüğünüz anda, kendinizi Avustralya’da hissedeceğiniz bir kafeden bahsedeceğiz şimdi size. Pinterest’in ilham board’larında çok dolaşanların dilinden konuşmamız gerekirse burası, bambuların, kilimlerin, tahta objelerin, mottoların ve tüm tropikal meyvelerin ana vatanı gibi.


Snapseed (5)

Cafe Organic Bali, sizi Bali’deki rehberinizin mutlaka götüreceği Seminyak alışveriş caddesinde bulunan ve menüsünden dekorasyonuna kadar kendine aşık edebilecek bir mekan. Gün boyunca kahvaltı ve öğle yemeği servisi bulunan kafede, son günlerin yeme-içme trendi “raw-vegan-gluten free” hüküm sürmekte. Diyet kafasına girmeden lezzetli ama sağlıklı yiyecekler ve içeceklerİ tadabileceğiniz mekan, kendini ‘Garden Gangstas” olarak tanıtıyor.


Snapseed (3)

Menülerinde gördüğünüz tüm sebze ve meyveleri kendi tarlalarında yetiştiren mekan hem yerel organik üretimi destekliyor, hem de aslında bir Avustralya işletmesi olmasına rağmen ekibini yerlilerden seçerek Bali halkına iş imkanı sağlıyor.


Snapseed

Her gün yenilenen salataları, kocaman smoothie’leri, avakadolu hamburgeri ve yaban mersinli pancake’ine bayıldığımız Cafe Organic Bali‘de tüm porsiyonlar kocaman.  Yani diyeceğimiz o ki, #LoveIsEverywhere diyerek yemeklerine sevgilerine kattıklarına, siparişinizle göz göze geldiğinizde emin oluyorsunuz:)


Snapseed (1)

Bir gün içerisinde ordan oraya hem kafeye gidelim, hem keyif yapalım ama plajda gün batımını da kaçırmayalım dediğimiz için, bu kısa Cafe Organic Bali ziyareti bize pek yetmiyor ve ertesi gün kendisiyle tekrar bir buluşma ayarlayarak, mekandan ayrılıyoruz.


Snapseed (4)

Ertesi gün kaçırdığımız detaylarla ilgilenirken, kafenin diğer tarafında bulunan aşırı tatlı bir dondurma köşesini fark ediyoruz. Mad Pops Bali adlı dondurma markası da, tabii ki mekandaki her şey gibi vegan. Mevsim meyveleri ile içerisinde hiç bir katkı maddesi ve şeker bulunmayan dondurmaların, paketlerini hazırlayan tasarımcıların ellerinden öpüyoruz ve sizi Cafe Organic Bali’nin, insanı kafe açmaya iten fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.


Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Commentaires


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page