top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Bayram Tatilinde Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Read Time:3 Minute, 5 Second

Bayramı her zaman bir tatil fırsatı olarak gören seyahat severler için şimdiden kurban bayramında alternatif tatil rotalarını paylaşmak istedik. Fakat tatil rotası önerirken vizesiz gidebilecek 7 ülkeyi önermeye karar verdik. Bu 7 ülke nereler mi?

Bu yıl 3-7 Ekim 2014 tarihleri arasında olacak Kurban Bayramı tatili tam 5 gün! Üstelik 3 gün izin alıp tatilin tadına varmak isteyenlere bu süre 10 güne kadar çıkabiliyor. Hal böyle olunca da mevsimlerin biraz karaya bağladığı, yaprakların dökülmeye başladığı ülkemizden biraz uzaklara gidebiliriz! İster bu güzel güneşli ülkeler istersek kendi halinde bize benzeyen bir deneyim olabilir!  Program yapmakta geç kaldığınızı ve vize alamayacağınızı düşünüyorsanız, üzülmeyin. GidelimBuralardan.net sizin için her şeyi düşündü (neredeyse her şeyi!) 😉

Andorra


ANDORRA

Avrupa’nın tam ortasında İspanya ve Fransa sınırında bulunan küçük bir ülke!  Geçimini turizmden sağlayan Andorra, tam bir alışveriş cenneti olarak biliniyor, çünkü ülkede vergisiz alışveriş yapılabiliyor! Ülkenin diğer bir turistik çekim noktası ise eşsiz doğası. Eğer doğa yürüyüşlerine, trekking ve tırmanışa meraklıysanız, Andorra sizin için bir cennet olabilir. Üstelik bölgede bulunan göllerde dalış yapma imkanı da bulunuyor. Biraz maceraperest biraz doğa ile iç içe olmayanları Andorra’ya alalım.

Arnavutluk


ARNAVUTLUK

Hırvatistan’ın elimizden kaçması ile alternatif durak haline gelen Arnavutluk, bu boşalan tahta aday gibi görünüyor. Yunanistan’ın hemen üzerinde yer alan ülke, güzel denizi, fena sayılmayacak plajları ve adaları ve uzun kumsal şeridi ile bayram tatiliniz için iyi bir destinasyon olabilir. Tabi orada havalar güzelse!  Arnavutluk’un sunduğu tek güzellik, deniz değil elbette. El değmemiş doğası, uygun fiyatları ve tarihi mekanları Arnavutluk’u çekici kılan diğer güzellikler (Gerçekten çok ucuz gözüküyor, editörün ekstra notu)

Bolivya


Güney Amerika kıtasının ortasında yer alan Bolivya Güney Amerika ile ciddi tatil düşünenler için alternatif olabilir. Bolivya’nın etkileyici doğal güzellikleri ve tarihi tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Zengin tarihi ve coğrafyası sizi etkileyecek bir unsur olmayacağına göre iyi bir kültüre sahip olan Bolivya’nın başkenti La Paz’da güzel vakit geçirebilirsiniz! La Paz’ın rengarenk sokaklarında dolaşmak ve Güney Amerika’yı keşfe çıkmak için bu bayram tatili güzel bir fırsat belki de. Hatta bayram bitse de belki dönmemek, oradan G. Amerika turuna çıkmak sizin elinizde 😉

Fiji


Tatil deyince uzun kumsallardan vazgeçemeyenler için Fiji harika bir alternatif.  Yaza doyamayanlar, denizsiz olmaz diyenler için ıpuzun kıyılarının yanı sıra dalış eğitimleri ve sualtı etkinlikleri de bu uzak noktaya gitmek için başlı başına bir neden. İrili ufaklı 300 adadan oluşan Fiji, bembeyaz kumları ve turkuaz rengi okyanus suyuyla yüzmek için tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden. Sıcakkanlı ve misafirperver halkı sayesinde yerel kültürlerle kaynaşma olanağı sunan adalarda, birçok bütçeye uygun alternatifler bulunuyor. Uçak biletlerini ucuza bulabilirseniz ve tek buraya uçan Malezya Hava Yolları’ndan korkmazsanız süper alternatif!

Güney Afrika


Bu sıcaklarda oraya gidilir mi demeyin! Doğa tutkunları için eşi bulunmaz bir deneyim! Yabani hayatı gözlemlemekten ve doğanın bir parçası olmaktan hoşlanıyorsanız bayram tatilinizi bir safari turu ile geçirebilirsiniz. Afrika’nın içlerine girebilir, gerçekten unutulmayacak bir tatil yaşayabilirsiniz.

Karadağ


Karadağ’a turistleri çeken doğal güzellikleriyle sizleri bekliyor. Hem bize yakın hem de farklı bir macera sizlere sunuyor. Ülkenin batı bölgesindeki uzun sahil şeritleri ve kuzeyindeki ulusal parklar da gezilip görülmeye değer. Uygun bir bütçe ile değişik bir tatil yapmayı planlıyorsanız bu bayram tatilinizi Karadağ’a ayırabilirsiniz. Türk mutfağından esinlenmiş damak tadı ve cana yakın halkı ile kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz Karadağ tatilinde, çok eğlenceli günler geçirebilirsiniz. Hatta savaş döneminden kalma bazı şehirleri ve geçmişin izlerini de takip edebilirsiniz.


Malezya


Güney Asya’ya gitmeyi daha önce hiç düşünmediyseniz, bu bayram sizin için güzel bir fırsat olabilir. Doğa ile iç içe plajlar görmeye pek alışık olmadığımız tatil noktalarından sonra Malezya size cennetten bir parça gibi gelebilir. Berrak suları ve beyaz kumları ile deniz-kum-güneş olmayan tatile, tatil demeyenlerin favorisi haline gelebilecek ülkede zengin denizaltı yaşamı tatilcilerin tercih sebeplerinden. Malezya Hava Yolları yine burada büyük bir engel gibi gözükse de çok keyifli olabilir!

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

コメント


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page