top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Bozcaada Gezi Rehberi | Akvaryum Plajı

Read Time:1 Minute, 56 Second


Tatlı bir hafta sonu kaçamağı için hep birlikte Gidelim Buralardan…


Bozcaada gibi minik bir adada ne yapabilirsin ki? eEn fazla balık yer, gün batımına karşı şarap içer, biraz da sokaklarda fotoğraf çektirirsin diye düşünüyorsunuz değil mi? Biz de öyle sanıyorduk ama, Bozcaada size hayalinizdekinden çok daha fazlasını sunuyor.


Minik olmasına minik evet ama, Bozcaada’da gezerken hissedecekleriniz uzun süre hafızanızda yer edecek cinsten. En lezzetli mezeleri nerede yiyebilirsiniz ya da adadan dönerken hangi şarabı mutlaka evinize götürmelisiniz gibi konulara daha sonra gireceğiz. Önce adanın mis gibi denizinden biraz bahsetmek istiyoruz.


bozcaada-rehberi-akvaryum-koyu

Bozcaada’da beach olarak hizmet veren mekanlar Habbele, Tuzburnu, İğdelik ve Tekibrbahçe’de bulunuyor. Ama bizce Bozcaada’yı gerçekten yaşamak istiyorsanız Ayazma ya da Akvaryum koylarını tercih etmelisiniz.


Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, adaya en mantıklısı araba ile gitmek. Eğer bizim gibi sizin de arabanız yoksa adadan ya da Edremit’e uçak ile gelip, havaalanından araba kiralayabilirsiniz. Zira bahsettiğimiz iki koya da arabasız gitmek imkansız. Eğer araç kiralamak istemiyorsanız adanın beş taksisinden biriyle ya da minübüsle de, bu koylara gitmeniz mümkün. Mayıs ile Eylül ayları arasında yarım saatte bir, ada merkezinden Ayazma’ya giden minübüsler, maalesef günde sadece bir kez Akvaryum koyuna uğruyor.


Adanın denizi tüm Kuzey Ege’de olduğu gibi epey serin. Ancak Akvaryum’un Ayazma’dan çok daha girilebilir olduğunu söyleyebiliriz. Adanın tek benzincisi olan Opet’i geçtikten yaklaşık 10 dk sonra varacağınız Akvaryum Koyu’nun girişinde, siyah demir bir kapıdan göreceksiniz. Neredeyse hiç dokunulmamış taşlık toprak bir yoldan geçtikten sonra, karşınıza mavinin sayısız tonuyla karşılaşacağınız bir deniz çıkacak.


bozcaada-nerede-denizi-girilir

Plajda şemsiye, şezlong, wc, kabin ya da herhangi bir cafe/restoran bulunmuyor. Şaşırdınız değil mi? Yemek neyse de wc’nin olmamasına biz de çok şaşırdık. Denize girmek için Akvaryum Koyu’nu tercih edenler yanlarında katlanır sandalye ve şemsiyelerini getirirlerse rahat ederler. Bu arada karavanınız varsa burası siz gezginler için mükemmel bir durak olacaktır.


ada-bozcaada-nereye-gidilir

Rotayı Akvaryum Koyu’na çevirmeden önce önerilerimizi bir yere not edin,


Berrak ve tertemiz denizin altındaki canlıları yakından görmek için gözlükleri,


Tüm gününüzü burada geçirecekseniz sıcakta bozulmayacak atıştırmalıklarınızı,


Ve mümkünse bir şişe şarabınızı çantanıza atmayı unutmayın.


Son olarak da, bizim için saat 15.00’ten sonra koya gelen midyeciden bir kaç midyeyi de bizim için mideye indirin.


bozcaada-deniz-plaj-ayazma-koyu

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Bozcaada Gezi RehberiBozcaada AlışverişBozcaada Ne Zaman GidilirBozcaada Bilinmesi GerekenlerBozcaada Faydalı BilgilerBozcaada UlaşımBozcaada’ya Nasıl GidilirBozcaada NeredeBozcaada OtelleriBozcaada Gezilecek YerlerBozcaada Nasıl KalınırAkvaryum Koyu

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page