top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Bozcaada Gezi Rehberi | Ayazma Plajı

Read Time:1 Minute, 5 Second

Şehirden, işten güçten hatta arkadaşlarınızdan bile sıkılmış olabilirsiniz. O halde size, biraz kafayı dinlemek için yanı başımızdaki Bozcaada’ya gitmenizi öneriyoruz.

Bakir koyları, sessiz kafeleri ve renkli sokaklarıyla bizi kendine aşık eden adayı, ya çok seveceksiniz ya da ondan hiç hoşlanmayacaksınız. Galiba Bozcaada ikizler burcu:)

Gelelim Bozcaada’da denize girebileceğiniz koylara. Size daha önce Akvaryum Koyu‘ndan bahsetmiştik. Şimdiyse, lezzetli mezeler yiyebileceğiniz restoranlarla komşu Ayazma Plajı’nda neler var ona bakalım.


bozcaada-deniz-plaj-ayazma-koyu

Adanın en popüler ve kalabalık plajı Ayazma’ya ilk bakışta, günübirliğine gelenlerin dışında çok sayıda karavan ve çadır tatilcisi göreceksiniz. Önce plajın üst kısmında bulunan Koreli, Vahit’in Yeri ve Ali Baba Teras restoranlarından yer bulabildiğinizi seçin ve hemen kalamar, kabak çiçeği dolması ve peynir ezmesi siparişi verin. Bu muhteşem üçlüyü birayla taçlandırarak, Ayazma denizinin soğuğuna hazırlık yapabilirsiniz:)

Ayazma Plajı’nda 5 liraya şemsiye ve şezlong kiralamanız mümkün. Ama bunun için erken saatlerde plajda olmanız gerekiyor. Erkenci değilseniz sıcağı seviyor olmalısınız:)

Biliyoruz burası çok soğuk ama Ayazma’nın da keyfini çıkarmadan adadan ayrılmanızı hiç istemeyiz.


bozcaada-ayazma-koyu

Son olarak, Ayazma Plajı’na ulaşmak için yaz döneminde düzenli olarak merkezden minübüs seferleri yapıldığını da hatırlatalım.

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Bozcaada Gezi RehberiBozcaada AlışverişBozcaada Ne Zaman GidilirBozcaada Bilinmesi GerekenlerBozcaada Faydalı BilgilerBozcaada UlaşımBozcaada’ya Nasıl GidilirBozcaada NeredeBozcaada OtelleriBozcaada Gezilecek YerlerBozcaada Nasıl KalınırAyazma Plajı

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page