top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Cenova Gezi Rehberi | Cenova Gezilecek Yerler | MSC Cruise Gemi Turu

Read Time:2 Minute, 44 Second

Aslında Cenova gezisi için hazırladığım bu kısa notlarda Cenova fotoğrafları, Cenova notları, Cenova’da gezilecek yerler ile Cenova şehir turlarını derlenmiş halini içeriyor.

GidelimBuralardan.net adresinde bulabileceğiniz her içerik gibi bu içerikte de mümkün olduğu kadar detaylara yer vermeye çalıştık. Bu içeriğin daha fazla kişiye ulaşması sizlerin desteği ile mümkün olduğu için bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ya da yazıya yorum bırakmanız bizler için oldukça değerli.

Cenova Limandan Panorama | Genoa Panoromic from Harbor

Cenova Limandan Panorama | Genoa Panoromic from Harbor


Cenova‘ya THY’nin doğrudan İstanbul Atatürk’ten kalkan uçağı ile yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından iniyoruz {Cenova İtalya’nın ve Avrupa’nın en önemli liman şehirlerinden biri. Ayrıca, toplamı 900.000’i bulan nüfusuyla Avrupa’nın en büyük şehirlerinden. Tarih boyunca da önemli bir şehir olmuş. Tarih sahnelerinde adına sık rastladığımız eski şehir devleti Ceneviz’in de başkenti}. Cenova hava alanı beklentilerimizin çok altında kalan çok küçük ve sevimsiz bir hava alanına sahip. İtalya’nın en büyük, tüm Akdeniz’in ikinci büyük limanının olduğu bir kente hiç yakışmıyor demek yanlış olmaz.

Cenova İtalya Gezisi| Genoa Italy Trip

Cenova İtalya Gezisi| Genoa Italy Trip


Cenova‘nın iç kısımlarından ilerleyerek limana doğru ilerliyoruz. Şehre genel olarak pastel renklerin hakim olduğunu görüyorsunuz. Zaman zaman tanıdık gelen bu binalar sizleri yakın bir yerlere götürme isteği doğuruyor! Şehrin tamamı bir dağa yaslanmış şekilde yükseliyor. Biraz dağlar, biraz şehir derken bu mimariyi aslında Karaköy hattındaki binalarda gördüğünüzü hissedebilirsiniz. Galata Kulesi ve etrafındaki binaları Cenovalılar’ın yaptığı düşünüldüğünde bağlantıyı çok rahat kurabilirsiniz.

Cenova Eski Liman | Genoa Old Port

Cenova Eski Liman | Genoa Old Port


Bizler Cenova‘nın içlerine girme imkanını çok fazla bulamadan limana varıyoruz. Fakat olur da zamanımız olur diye çok iyi çalıştığımız birkaç ödevimizi sizlerle aşağıda paylaşmak isteriz. Gidenler için kesinlikle yardımcı olacaktır.

  1. Cenova‘da 13.5€’ya bütün şehri gezebileceğiniz City Sightseeing otobüsler mevcut. Bunlardan bir tanesine atlayıp, bütün şehri görüp sonra derinlemesine gezebilirsiniz. Ziyaret noktaları için burayı tıklayabilirsiniz.

  2. Cenova‘nın en turistik olarak bilinen yeri ve UNESCO Kültürel Mirası’ndaki binaların çoğunluğunun yer aldığı Garibaldi Caddesi‘nde keşfe çıkabilirsiniz.

  3. Limana çok yakın mesafede bulunan Cenova Akvaryum’unu ziyaret edebilirsiniz. Vaktiniz varsa köpek balıkları ile konaklama turuna katılın!

  4. Mimariden etkileniyorsanız kesinlikle Piazza Raffaele De Ferrari meydanında oturup biraz keyif yapabilirsiniz!

  5. Cenova‘nın en turistik, en zengin ve en fotojenik yeri olan Boccadasse‘ye gidebilirsiniz.  Taksi ile 20€ karşılığında ya da Cenova Principe otobüs durağından (gar önü) 42 veya 31 nolu otobüslerle 20 dakikada ulaşabilirsiniz .Cenova’nın bir mahallesi gibi yakın bir balıkçı köyüdür.Ligurya Bölgesine has renkli evler burada görmek mümkün.

  6. Old Port (Porto Antico) olarak bilinen aslında eski de olmayan bir liman! Fütüristik binalar, o devasa akvaryum ve büyük bir korsan kadırgası ile lüks kafeleri burada bulabilirsiniz.

Bizler mümkün olduğunca sizlere yol göstermeye gayret eden bir içerik hazırlamaya çalıştık. Fakat sizler gitmeden önce Tripadvisor üzerinden kendi rotanızı güncellemeyi unutmayın. Ayrıca  Aldı Başını Gitti,  Akvaryumdaki Balık, Neler Çektim Neler, Şirin Anne gibi Cenova‘yı ziyaret etmiş diğer blogları da okumayı ihmal etmeyin.

Beğendiklerimiz: Pastel renkli şehir – Mimari – Ucuz Espresso 

Beğenmediklerimiz: Berbat İtalyan Şoförler,  İtalyan’ların sandığımızdan daha kıt olmaları

LEZZET: ☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Cenova Gezi RehberiCenova AlışverişCenova Ne Zaman GidilirCenova Bilinmesi GerekenlerCenova Faydalı BilgilerCenova UlaşımCenova Nasıl GidilirCenova NeredeCenova OtelleriCenova Gezilecek YerlerCenova Nerede KalınırCenova Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

#2014 #enucuz #havadurumu #gidilecekyerler #bestplaces #bus #otobüssaatleri #şehirrehberi #gidilecekkafeler #cenovauçak #genoa #enucuzoteller #oldport #thy #uçakbiletleri #cenovarehberi #bustimetable #bilet #nasılgidilir #gezilecekyerler #summer #citymap #trip #boccadasse #tourist #wheretogo #howtogo #cenovalimanı #genoaaquarium #gezi #ticket #gidilecekrestoranlar #tripadvisor #cityguide #türkhavayolları #cenova #biletleri #enucuzbilet #neleryapılır #travel #wheretostay #neyapılır #şehirharitası #bestarea #beaches #holiday #enuygun #tatil #otelleri #cenovagezisi #galata #enuygunbilet #seyahat #plajları #neredekalınır #havanasıl #skyscanner #MSCCruiseBatıAkdenizGemiTuru #gar #genova #bestbudgethotels #genoaprincipe #msccruisetour #playes #travelguide #nereyegidilir #rehber #tour #portoantico #CitySightseeingbus #garibaldi #turizm #station #negiyilir

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page