top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Duomo Katedrali – Milano Gezilecek Yerler

Read Time:1 Minute, 16 Second

Milano’da Turist Olmak – Gezilecek Yerler – Duomo Katedrali

milano, gezilecek yerler, duomo katedrali, milano gezi rehberi


milano-duomo

Tüm tatilimiz boyunca gelip gelip, uzun kuyruklar sebebiyle kapısından döndüğümüz Duomo Katedrali ile sonunda buluşuyoruz. Web sitelerindeki yavaşlık sebebiyle bir türlü online bilet alamadığımız için, kuyruğa girmek durumunda kalıyoruz ama, anın özellikle soğuk havanın tadını çıkarmaya devam ediyoruz:)

Asıl amacımız katedralin içini gezmekten çok, çatısına çıkıp manzarasını izlemek olduğu için önce katedralin sağ tarafındaki bilet gişesinden kişi başı 13 euro olan biletlerimizi aldıktan sonra, çatı kuyruğuna doğru yöneliyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, kilometrelerce uzunluktaki sıraya girmeden önce, doğru sırada olduğunuzdan emin olmak.

Katedralin dört farklı kapısından da asansör için sıraya girmeniz mümkün. Biz en tenha olacağını tahmin ettiğimiz arka kapıyı tercih ediyoruz. Teferruatlı bir güvenlik kontrolünden geçtikten sonra nihayet sadece 5 kişinin girebildiği asansöre, bir güvenlik amca eşliğinde biniyoruz.

En üst kata çıktıktan sonra daracık merdivenlerden çıkıyoruz ve işte beklenen o an! Tüm Milano, hatta gözlerimizi kısarak bakarsak, Alpler ayaklarımızın altında.

Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Duomo Katedralinin yapımı tam 500 yıl sürmüş. 40 bin kişilik kapasiteye sahip bu görkemli katedralde, 3500’den fazla heykel mevcut.

Çatısına çıktığınızda tüm bu heykellerden hangisine bakacağınızı şaşıracak ve fotoğraf çekmek için elinizden telefonunuzu bırakamayacaksınız. Burada tavsiyem, dokunmatik ekrana uygun eldiveninizi mutlaka yanınızda bulundurmanız ve katedralin minik pencerelerinden gelen anlamsız pis kokuyu duymamanız için yanınızda minik bir parfüm bulundurmanız.


italya-duomo

milano, gezilecek yerler, duomo katedrali, milano gezi rehbe


duomo-meydan

milano, gezilecek yerler, duomo katedrali, milano gezi rehberi


italya-milano-duomo

milano, gezilecek yerler, duomo katedrali, milano gezi rehbe


duomo-katedral

milano, gezilecek yerler, duomo katedrali, milano gezi rehberi

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page