top of page
 • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Ibiza Seyahati Gezi Rehberi

Read Time:4 Minute, 22 Second

Aslında İbiza seyahati için hazırladığım bu kısa notlarda İbiza fotoğrafları, İbiza notları, İbiza ‘da gezilecek yerler ile İbiza‘nın kısa derlenmiş halini içeriyor.

Bu sefer eski İspanyolca’da “bayılana kadar eğlence” anlamına gelen Ibiza‘dayız! Ibiza’ya ayak bastığınızda buranın, Avrupa’nın favori gece hayatı merkezlerinden birisi olduğunda hemen farkediyorsunuz. Ibiza’da 50 civarında  plajın yer aldığı 100 milden uzun bir sahil şeridi ve bu plajların dahil olduğu yerlerde ayrıca bol miktarda da restoran, bar, otel ve su sporları merkezleri ile tabii ki de gece kulüpleri yer alıyor. Bir parça kültür gezisi de yapmak isterseniz Ibiza’nın UNESCO tarafından koruma altına alınan yerlerini gezmek kesinlikle mantıklı olabilir.

ibiza tourist map

MSC Cruise gemimiz ile birlikte limana akşam 19.00 civarında yanaşıyoruz. Gemi ile gelenler için birkaç faydalı bilgi vermek gerekirse, geminin yanaştığı liman kısmından Ibiza merkeze yürümek mantıklı değil. Gemi içerisinde kişi başı 14€’ya shuttle hizmeti satılıyor. Belirli zaman diliminde merkezden geminin bulunduğu limana kadar otobüsler kalkıyor. Vakit olarak max 10dk sürüyor. Eğer kalabalık bir grupsanız taksi kullanmak da mantıklı olabilir. Taksi burada ucuz, 10€’ya bu mesafeyi gidebilirsiniz.

Bizler programımıza sadık kalarak hızlıca dünyanın en güzel gün batımı izleme noktaları arasında gösterilen Cafe Del Mar‘a doğru yola çıkıyoruz.  Gün batımını kaçırmamak adına taksi tercih ediyoruz. Taksicimiz bir bayan, biraz şaşkın olsak da trafik kuralları çerçevesinde bizleri Sant Antoni‘ye 20dk gibi bir sürede götürüyor {İbiza Town – St Antoni arası taksi ile 25€}. Cafe Del Mar’da yan yana dizilmiş kafeler mevcut. Tabi ki de en ünlüsü Cafe Del Mar!  Bunun yanı sıra Cafe Mambo buraların en popüler ve tercih edilenleri arasında.

ibiza Cafe Del Mar

ibiza Cafe Del Mar


İçecek bir şeyler alıp gün batımını izlemek için kendimize güzel bir yer buluyoruz. İnternette birçok portalda Chill-out’un doğduğu yer olarak geçen Cafe Del Mar’da yarım saat oturunca bütün dünyanız değişmeye başlıyor. Santorini ile kıyaslanır mı bilemiyoruz ama tüm dünyadaki en güzel gün batımı demek yanlış olmaz. İlerleyen saatlerde sahil kısmına doğru büyük bir insan kitlesi akın ediyor. Normal hayatta hiç karşılaşmadığımız sadece Chill Out festivallerde gördüğümüz güzel insanların işte hepsi şu an yanınızda sizinle aynı gün batımını izliyor 🙂

ibiza Sunset - Cafe Del Mar

ibiza Sunset – Cafe Del Mar


Gün batımı dediğimizde yanlış anlaşılmasın burada 23.00’e kadar ufukta güneşin o tatlı kızıllığını görebiliyorsunuz. Cafe Mambo’da çalan güzel müzikler de ortama eklenince ‘Ibiza‘da yaşasak bize ne kadara patlar’ muhabbetini yapmaya başlıyorsunuz!


Cafe Mambo ve Cafe Del Mar gibi yerler gecenin ilerleyen saatlerinde gece kulüplerinden hallice (aslında baya sağlam) yerlere dönüşüyor. Biraz Cafe Mambo’ya karışıp geçtikten sonra Sant Antoni’yi keşfetmeye çıkıyoruz.  Sahil hattında birkaç otel ve konaklamak için seçilebilecek yeri gözümüze kestiriyoruz. Bir daha ki ziyaretimizde İbiza Town yerine burası seçilecek üs olarak ilan ediyoruz!

Cafe Mambo’nun sahil hattından yürüyerek liman kısmına doğru ilerliyoruz.  Merkez kısmının Turgutreis’e benzediğini söyleyebiliriz. Buralarda büyük bir atraksiyon olmadığına karar verdikten sonra Ibiza Town’a doğru yola çıkıyoruz. Dönerken tercihimiz otobüsten yana oluyor. Buradaki lokal hatların saatlerini yakalayabilirseniz ulaşım anlamında sizlere çok büyük rahatlık sunuyor. Kişi başı 1,6€ ödeyerek merkeze geri dönüyoruz.

Ibiza Town gecesinde caddeleri bir Mykonos gibi hareketli değil. Sadece arada Pacha gibi ünlü gece kulüplerinin ekipleri konsept dahilinde çılgın geçit törenleri yapan gruplarla karşılaşıyorsunuz. Bizse Ibiza Kalesi ve eski Ibiza’ya doğru çıkıyoruz. Burada Alaçatı’yı anımsatan küçük güzel barlar ve meyhaneler mevcut. Fakat yaş ortalaması biraz yüksek olduğu için biz kaçıyoruz.

ibiza town

ibiza town


Ibiza‘da gece hayatı 01.00’den sonra hareketleniyor. Gece kulüplerine 02.00’den önce gitmek mantıklı değil, çünkü DJ gece 03.00 gibi çıkıyor. Bu esnada bizler biraz merkezi turladıktan sonra serinlemek için Ibiza Hard Rock’ı seçiyoruz. Alışkanlıklarından vazgeçemeyenler için gelsin 🙂

ibiza town

ibiza town


Ibiza‘nın her köşesinde farklı gece kulüplerinin biletleri satılıyor. İnanılmaz bir satış ağı var. Affiliate marketing mi network marketing mi çözemesek de milli piyango satıcıları gibi her yerde eğlenceye giriş biletleri sizleri bekliyor! Fiyatlar borsa misali değişse de ortalama ünsüz bir DJ gece kulübüne giriş 25€’dan başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerine doğruysa düşüyor.  Bizse dünyanın en iyi gece kulüpleri arasında gösterilen meşhur Pacha Ibiza‘yı tercih ediyoruz. Giriş kişi başı 38€! Bir sonraki gece David Gueatta’yı kaçırdığımız için üzülmüyor değiliz. Ünlü bir DJ’li gecede giriş ücreti kişi başı 80€ ödemeye hazır olun.

Pacha Ibiza

Pacha Ibiza


Pacha Ibiza

Pacha Ibiza


Çok sevdiğimiz bir arkadaşın sözüne atıfta bulunarak Ibiza seyahatinin ilk bölümünü tamamlamak istiyorum; Eğlence Ibiza‘dır!

Sezonun daha da ısındığı gecelerde Ushuaia Ibiza Beach Club ve Space ‘yi de deneyebilirsiniz. Giden arkadaşlarımızdan ve kendimizin de gördüğü kadarıyla gerisi teferruat!

Beğendiklerimiz: Cafe Del Mar – Ibiza Hayatı – 4.5€’ya Mojito

Beğenmediklerimiz:   — YOK —-

LEZZET: ☆☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆☆

Tripadvisor’a Göre İbiza’da Yapılması Gerekenler;

 1. Kentucky Derby (Es Canar)

 2. Es Vedra (Ibiza Town)

 3. 38 Degrees North (Santa Eulalia del Río)

 4. D’Alt Vila (Ibiza Town)

 5. Cala Compte (Ibiza Town)

 6. Walking Ibiza (Ibiza Town)

 7. Castle of Ibiza (Ibiza Town)

 8. Cala Conta (Ibiza Town)

 9. Playa Cala Salada (Sant Antoni de Portmany)

 10. Oceanbeat Ibiza (Ibiza Town)

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;İbiza Gezi Rehberiİbiza Alışverişİbiza Ne Zaman Gidilirİbiza  Bilinmesi Gerekenlerİbiza Faydalı Bilgilerİbiza Ulaşımİbiza Nasıl Gidilirİbiza Neredeİbiza Otelleriİbiza  ezilecek Yerlerİbiza Nerede Kalınırİbiza Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

#2014 #ibizahotels #cafemambo #pacha #ibizaplajes #ibizabeaches #ibizaweather #38DegreesNorthSantaEulaliadelRío #ibizaplajları #EsVedraIbizaTown #cruise #UshuaiaIbizaBeachClub #ibizaoteltavsiyesi #summer #WalkingIbizaIbizaTown #trip #ibizaturu #ibizanasılgidilir #gezi #ticket #CastleofIbizaIbizaTown #ibizaotels #ibizatown #advise #blog #eğlence #santantonie #PlayaCalaSaladaSantAntonidePortmany #port #space #holiday #haziran #ibizadaneyapılır #tatil #howtogoibiza #msccruise #ibizatatili #seyahat #cafedelmar #ibizaeğlence #CalaContaIbizaTown #ibizagecekulüpleri #geziyazısı #CalaCompteIbizaTown #OceanbeatIbizaIbizaTown #ibizagecekulüpşeri #DAltVilaIbizaTown #ibiza #ibizaturları #KentuckyDerbyEsCanar #seyahatrehberi #ibizaotelleri #batıakdenizturu #tripadvisor #ibizaneredekalınır #ibizahardrockcafe #liman

Comentarios


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page