top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Ibiza Tatili – Formentera ve Ibiza Town Ziyareti

Read Time:2 Minute, 1 Second

Aslında Formentera gezisi için hazırladığım bu kısa notlarda Formentera fotoğrafları, Formentera notları, Formentera‘da gezilecek yerler ile Formentera‘nın kısa derlenmiş seyahat notları yer alıyor.

Ibiza tatilinin 2. gününde şehrin biraz sokak aralarına karışıp,  liman kenarındaki kafelerde biraz vakit geçirip ve en önemlisi de güzel bir deniz keyfi yapmayı planlıyoruz.

Ibiza’ya gitmeden önce Bora Bora’ dan tutun da Playa de Ses Salines‘e kadar bir çok tavsiye edilen plaj ismi bulabilirsiniz.  Ama bizler Tripadvisor‘un milyonlarca kişi tarafından oylanıp belirlenen Avrupa’nın en iyi ikinci, Dünya’nın en iyi altıncı plajı olarak gösterilen Formentera plajına doğru yola çıkıyoruz.

İbiza Town

İbiza Town


Ibiza‘nın merkezindeki yat limanınından 3 farklı deniz otobüsü firması (Aquabus, Baleria, Trasmapi) Formentera‘ya yarım saat aralıklarla sefer düzenliyor.  Aquabus bunların içerisinde adaya en yavaş ve en ucuz gideni. Gidiş-dönüş 23€’ya bilet bulabiliyorsunuz. Tek yön gidişiniz yaklaşık 75dk civarında sürüyor. Bizler bunların içinden Baleria firmasının JET adı verilen araçla gitmeyi tercih ediyoruz. Bu aslında deniz otobüsü gibi görünse de azur tekneye daha çok benzeyen adı üzerinden JET bir ulaşım tipi. 35dk’da sizleri Formentera‘ya ulaştırıyor. Deniz ve hız ile aranız iyi değilse tavsiye etmiyoruz. Gidiş – geliş kişi başı 92€.

Formentera‘ya tam anlamıyla küçük bir sahil kasabası demek yanlış olmaz. Vardığımızda küçük bir yat limanında iniyoruz. Tourist information’dan yine haritalarımızı aldıktan sonra, 20m ötedeki otobüs duraklarına doğru ilerliyoruz. İlk otobüs 1 saat sonra seferine başlayacağı için hemen taksi tutuyoruz. Gideceğimiz plaj ile burası arasında 15dk’lık bir araç mesafesi var. Motosiklet ya da ATV kiralayıp gitmek de bu yol da çok keyifli olabilir.

Taksi ile 15 dk’lık yolculuğumuz için 15€ ödüyoruz. 4-5 kişilik yolculuk yaptığınızda taksi ücretleri çok makul kalıyor. Çünkü otobüs için ödeyeceğiniz kişi başı ücret 2€ civarında oluyor.

Formentera‘nın en ünlü plajı Playa de Ses Illetes masmavi suları, bembeyaz kumu, sakin ve huzurlu ortamı ile sizleri alıp başka diyarlara götürüyor. Video ve resimler her şeyi anlatıyor diyerek yazının bu kısmını tamamlıyoruz:)

Formentera illetes Beach

Formentera illetes Beach


Formentera‘dan geri döndükten sonra limanın hemen yanında palmiyeler altındaki güzel bir kafeye oturup günün keyfini çıkartmaya devam ediyoruz.

ibiza town

ibiza town


Beğendiklerimiz: Formentera – illetes Plajı 

Beğenmediklerimiz:   — YOK —-

LEZZET: ☆☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆☆Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;İbiza Gezi Rehberiİbiza Alışverişİbiza Ne Zaman Gidilirİbiza  Bilinmesi Gerekenlerİbiza Faydalı Bilgilerİbiza Ulaşımİbiza Nasıl Gidilirİbiza Neredeİbiza Otelleriİbiza  ezilecek Yerlerİbiza Nerede Kalınırİbiza Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page