top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Malta Gezi Rehberi | Valletta


Read Time:1 Minute, 14 Second

Valletta, Malta Adası’nın old town yani eski şehri olarak geçiyor ve aynı zamanda da başkenti. Pinterest ve Instagram’da gördüğümüz Malta fotoğraflarının çoğu işte burada çekiliyor.


malta-island-valletta

Mimarisiyle meşhur Valletta’da sokakların, binaların, heykellerin kısaca her şeyin bol bol fotoğrafını çekmelisiniz. Gezerken objektifinize takılan idari bina Grand Masters Palace’ın içini de gezebileceğinizi ekleyelim.


malta-valletta-sokaklari

Yine aynı şekilde mimarisine hayran kalacağınız diğer Valletta yapıları, Malta Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Saint Elma’s Kales, Ulusal Savaş Müzesi ve  Manoel Tiyatrosu. Old Bakery, St. Lucia, Strait ve Republik Street, Valletta’nın gezebileceğiniz diğer güzel sokaklarından.


İnsan bu güzellikleri görünce tabii ki her müzenin, yapının içine girip gezmek istiyor ancak bizim gibi Temmuz sıcağında bu geziyi yapıyorsanız, maalesef önünden geçip gitmeniz gereken durumlar oluşabiliyor sıcaktan dolayı.


malta-gezi-rehberi-gidilecek-yerler-valletta

 Ekim-Haziran ayları arasında Malta’ya gelirseniz bizim için de kültürel turun dibine vurmanızı rica ediyoruz:)


Valletta’nın sokakları dışında tepe manzarası da görmek istiyorsanız tavsiyemiz, Upper Barrakka Gardens olur. Yalnız sürekli atılan toplara denk gelirseniz korkmayın biraz uzun sürüyor çünkü:)


malta-valletta-kulturel-gezi

Tüm çekimlerimizi tamamladıktan sonra biz Cafe Cordina’da mola vermeyi tercih ettik. Klimalı kocaman bir iç alana sahip olan kafenin yine aynı büyüklükte üstü şemsiyeyle kapalı bir de açık alanı mevcut. Burda tatlıdan tuzluya, kokteyllerden kahveye kadar aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. Ortalama olarak fiyatlar şu şekilde, tuzlu çörekler  1 euro, kruvasanlar 2.5 euro ve kahvelerde 2.5 euro civarında.


malta-valletta-cafe-cordina

Peki Valletta’ya nasıl gidebilirsiniz? Malta ulaşım rehberimizde bahsettiğimiz gibi hangi noktadaysanız Valletta’ya gelen bir otobüs sürekli bulabilirsiniz. Telefonunuza Malta’nın yerel otobüs firması olan Tallinja‘nın uygulamasını indirerek, hangi otobüse bineceğinizi kolayca görebilirsiniz.Happy

0

0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0

0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

留言


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page