top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Milano’da Turist Olmak – Gezilecek Yerler – Ne Yiyelim?

Read Time:1 Minute, 3 Second

Instagram hesabımızdan sizi yılbaşında Milano fotoğraflarımızla deliye çevirdiğimizi biliyoruz:) Bunun için, sizin de Milano‘dan bizim kadar keyif alacağınızı ve kendimizi affettireceğimizi umduğumuz bir yazı serisi hazırladık. Tabii ki önceliği yeme içmeye veriyor ve anlatmaya bizim için kahvaltının vazgeçilmez adresi olan Princi‘den başlıyoruz.

İtalya’nın geleneksel lezzetlerini bulabileceğiniz Princi taa 1986 yılında Rocco Princi tarafından kurulmuş. Yıllar boyu yakaladığı başarı sayesinde şu anda Milano ‘da beş, Londra ‘daysa bir şubesi bulunuyor.

Biz kahvaltı desek de her acıktığınızda kapısını çalabileceğiniz bir mekan burası. Alıştığımız Avrupa kafelerinden farklı olarak, hem tasarımı hem de ürünleriyle damağınızda unutamayacağınız bir tat bırakıyor.

Yola çıkış amacında, geleneksel tarifleri organik malzemelerle buluşturan ve yüksek kaliteli taze ekmekler yapmak olan Princi menüsünde şu an yok yok.

Kruvasan, kek, pizza, bin bir çeşit ekmek ve bakmaya doyamadığımız tatlılarınaysa, gerçek İtalyan kahveleri eşlik ediyor. Bizim gibi kahvesiz yapamayanların seyahat lokasyonu olarak İtalya’yı seçmesi zaten alışagelmiş bir durum ama siz de bizim gibi Princi‘yi keşfedenlerdenseniz, ülkeyle kahveyi kafanızda eşleştirmişsiniz demektir:)

Pazar günleri dahil olmak üzere 7/24 açık olan Princi Via Ponte Vetero ‘da yer alıyor.

Fırıncılık sanatını kahveyle buluşturan Princi’nin son vurucu özelliğiyse, ekip için tasarlanan kıyafetlerin Giorgio Armani’ye ait olması!

Sözün özü Milano‘ya gittiğinizde Princi’yi listenize eklerseniz pişman olmazsınız.

Milano’da gezilecek yerler ve diğer gezi notlarımızla ilgili bizi takip etmeyi unutmayın!


milano-gezilecek-yerler-7

milano-gezilecek-yerler-4

milano-gezilecek-yerler-2

milano-gezilecek-yerler-3

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page