top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Mykonos Gezi Rehberi | Mykonos Plajları


Mykonos Gezi Seyahat Rehberi Paradise Beach Plaj

Mykonos'taki ikinci günümüzde plajları ziyaret etme vakti geldi! Gideceğiniz ve tavsiye alacağınız bir çok plaj var! Fakat Selin'in bizler için yazdığı şu giriş yazısı çok özetleyici;"...hangi beach’e gideceğinize karar vermeniz gerekiyor. Sakinlikten yanaysanız Elia, biraz hareket olsun diyorsanız Paradise, yok ben çılgın partilerin insanıyım diyorsanız da Super Paradise Beach’e gitmelisiniz. Bizim tercihimiz olan Paradise Beach’i, mükemmel deniz, zengin yemek menüsü ve ucuz içecekler olarak özetleyebilirim."

Aslında Mykonos'ta plajlar listesi gerçekten kalabalık. Nammos' tan tutun da Tropicana Beach'e kadar birçok alternatif var. Biz Türklerin en çok tercih ettiği Super Paradise yerine stratejik bir kararla Paradise Beach'e gidiyoruz. Gemi turu ile gelenler için söylemek gerekirse, gemi turu da  kişi başı 20€ karşılığında Super Paradise'a tur satıyor.

Şehir merkezinden plajlara yerel otobüslerle kişi başı 1,6€'ya otobüsler kalkıyor. Biraz otobüslerin eski olması sebebiyle yolculuk meşakatli gibi gözükse de çok eğlenceli oluyor : )  Yaklaşık 20dakikalık bir yolculuğun ardından Paradise Beach' e varıyoruz. Bilmeyenler için söylemekte fayda var, plajlara ayak bastı parası bir tek bizim ülkemizde alınıyor! Paradise - Super Paradise gibi beachlere giriş ücretsiz. Eğer şezlong kullanacaksanız kişi başı 4€ gibi bir ücret ödüyorsunuz. Ayrıca dışarıdan yiyecek - içecek de getirebilirsiniz. Ama oradaki market vari sistem ile kafe & restoranlar un Çeşme Beach'lerinden çok daha ucuz olduğunu belirtmekte fayda var.

Plaja girdiğinizde sağ tarafa giderseniz eğer biraz daha "nü" bir grubun takıldığını görebilirsiniz. Genel olarak kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, denizin enfes olduğu, eğlencenin hiç bitmediği bir gün burada sizleri bekliyor! Ayrıca canınız sıkıldı mı yan taraftaki Tropicana Beach'i ziyaret edebilirsiniz!

Gün boyunca farklı plaj aktiviteleri ve dans şovları devam ediyor. Hatta isterseniz Brezilya Dans Show Workshop'una bile katılabilirsiniz.

Özellikle akşam 5'ten sonra happy hour ile birlikte müziğin sesi biraz daha yükseliyor. Paradise Beach içerisinde bir camping alanı da olduğu için insanlar zaman zaman gidip zaman zaman tekrar geliyorlar.

Akşam saatlerine doğru konsept değişmeye başlıyor. İsterseniz burada kalıp çılgın partilere devam edebilir ya da az ilerideki Cavo Paradise 'de Bob Sinclar ya da Tiesto ile birlikte 35€ karşılığında süper bir partiye katılabilirsiniz!

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page