top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Nice Gezi Rehberi | Nice Seyahati | Nice Notları

Read Time:3 Minute, 17 Second

Aslında Nice gezisi için hazırladığım bu kısa notlarda Nice fotoğrafları, Nice notları, Nice Kıyıları’nda gezilecek yerler ile Nice ‘in kısa derlenmiş halini içeriyor.

Arka fonda Cote d’Azur’un derin mavi suları ve zarif Nice şehri mükemmel bir şekilde sizleri bekliyor. Sahilde gezinerek temiz Akdeniz havasını içinizde hissedin ve Castle Hill tepesinden tüm şehri kuş bakışı izleyin. Trafiğe kapalı olan şehrin kalbi Place Rossetti ‘de keyifle yürüyün ve büyük fıskiyeleri, renkli binaları, güzel Sainte-Réparate katedrali ile şehrin tadını çıkarmaya hazır olun!

France Nice Train Gar

France Nice Train Gar


Aslında Cannes gezisi için hazırladığım bu kısa notlar MSC Cruise Batı Akdeniz Gemi Turu ile Cenova Limanı’ndan kalkan turun detaylarını içeriyor. GidelimBuralardan.net adresinde bulabileceğiniz her içerik gibi bu içerikte de mümkün olduğu kadar detaylara yer vermeye çalıştık. Bu içeriğin daha fazla kişiye ulaşması sizlerin desteği ile mümkün olduğu için bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ya da yazıya yorum bırakmanız bizler için oldukça değerli.

Monte Carlo’yu gezdikten sonra trene binip o güzel  Cote d’Azur sahillerini geçtikten yarım saat sonra Nice Garı’na varıyoruz. Nice Garı nedense bu hatta ziyaret ettiğimiz garlar arasında en hareketli ve kendinizi güvende hissettireni!

Gardan hemen çıktığınızda sol tarafta Tourist Information binasına uğruyoruz.  20 – 30 mt yürüdükten sonra sizleri büyük bir cadde karşılıyor. 3-4 tane İstiklal Caddesi’nin yan yana gelmiş halini düşünebilirsiniz.  Bu caddenin tam ortasından geçen tramvay ile kendinize çok kolay bir route çizebilirsiniz.

France Nice City

France Nice City


Bizler tramvayı es geçerek bu büyük binaların arasından yürüyerek, şehre karışmayı tercih ediyoruz. Dürüst olmak gerekirse Nice bizleri Monte Carlo ve Cannes’dan daha çok heyecanlandırıyor.  Kafelerinde oturup vakit geçirmek, fiskiyeler altında şehri izlemek ve kumsalda oturup sahili izlemek istiyoruz.

Tüm bunları düşünürken meşhur meydana doğru yol alıyoruz. Enfes binalar, sokaklar, sağlı sollu kafeler ve butik yerler… Tarifsiz bir yer!  Bol bol fotoğraf çektirip, keyfini çıkarmaya çalışıyoruz.

France Nice City

France Nice City


Yaklaşık 20dklık bir yürüyüşten sonra sahil kısmına geliyoruz. Sahilde insanlar halk plajında denizin keyfini çıkartıyorlar. Bizlerin zamanı dar olduğu için turun bu ayağında deniz kısmını es geçmek zorunda kalıyoruz.  Nice’in plajları ve denizi çakıl. Cannes plajları ise kumsal.  Tercihe göre değişir ama deniz için Cannes tarafını önermeden geçemiyoruz.

Nice Beach

Nice Beach


Şehrin biraz daha keyfini çıkarmak için ve fazla da yorulmamak için etrafta duran 10larca pedicab‘lerden bir tanesini gözümüze kestiriyoruz. Yaklaşık 50dk’lık bir tur için 10€’ya anlaşıyoruz. Havanın inanılmaz sıcak olduğunu düşünürsek şehrin de keyfini çıkararak gezebileceğiniz en iyi ulaşım aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Nice Panaromic

Nice Panaromic


Nice kesinlikle en az 2 gün ayrılması gereken çok güzel bir şehir. Kişiden kişiye göre değişir ama keyif alınacak, Güney Fransa’yı daha da içlerinizde hissetmenizi sağlayacak bir destinasyon. Güzel haber ise THY’nin Nice‘e doğrudan uçuşları bulunuyor.

Nice‘de yapılacaklara aşağıdakileri eklemeyi unutmayın;

  1. Nice Kalesi‘ne çıkın.

  2. Serinlemek ve ücretsiz wiifii için fiskiyelerin olduğu Promenade du Paillon‘a gidin.

  3. Kafelerin, güzel restoranların olduğu Eski Şehir‘i gezin.

  4. Nice ‘i Nice yapan kordon kısmında gezinin.

  5. Massena Meydanı‘na gidin ve Tanrı heykelleri ile fotoğraf çektirin!

  6. St Nicolas Klisesi‘ni ziyaret edin.

  7. Çok güzel restoran ve kafelerin olduğu Rosetti Meydanı‘na gidin.

  8. Opera binasını görün.

France Nice Town

France Nice Town


Gitmeden önce Tripadvisor üzerinden kendi rotanızı güncellemeyi unutmayın. Ayrıca  Berk DicleGezi Notlarımİki Gezginin Seyahat NotlarıGezme Tozma Notları ve MyFotograf  gibi Cannes’ı ziyaret etmiş diğer blogları da okumayı ihmal etmeyin.

Nice City

Nice City


Beğendiklerimiz: Şehrin her köşesi – Mimari

Beğenmediklerimiz:   —- YOK —-

LEZZET: ☆☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆☆

Nice Beach

Nice Beach


Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Nice Gezi RehberiNice AlışverişNice Ne Zaman GidilirNice Bilinmesi GerekenlerNice Faydalı BilgilerNice UlaşımNice Nasıl GidilirNice NeredeNice OtelleriNice Gezilecek YerlerNice Nerede KalınırNice Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page