top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Olbia (Sardinia) Seyahati Rehberi |Italy Olbia (Sardegna) Trip

Read Time:1 Minute, 57 Second

Minorka sahillerinden sonra gemimiz İtalya’nın Olbia Adası’na yanaşıyor.  Sardinia (Sardegna) olarak da bilinen bu lokasyon için yine plansız programsız yollara düşüyoruz.

Bizim gemi ile gelenler için önden bilgi vermekte fayda var. Gemimiz sabah 08.00 civarında limana yanaşıyor. Ne gemide ne de tura katıldığınız operatör burada herhangi bir tur düzenlemiyor,tamamen serbest zaman olarak düşünebilirsiniz.  Adaya ayak bastığınızda tamamen yerel yönetimin organize ettiği bir shuttle ile ücretsiz olarak Olbia merkezine götürülüyorsunuz. Mesafe olarak 10dk civarında sürüyor.


Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-2

Olbia gittiğimiz tüm noktalar arasında daha derli toplu ama karakteristik olarak çok daha İtalyan hissettiğiniz bir yer. İspanya’dan buraya geçiş yapınca aradaki keskin farkı görebiliyorsunuz. Ama endişe etmeyin, burası da olağanüstü güzel!

Olbia’da hemen shuttle otobüsün sizi bıraktığı noktanın karşısında kalan hükümet binasının altındaki tourist information’a uğruyoruz. Etrafta ne var ne yok öğrenmek bir yana, bir de en yakın plaja nasıl giderizin derdindeyiz.  O kadar şanslıyız ki burada tüm gün geçerli kişi başı 5€’ya satılan otobüs biletlerinden buluyoruz. Ve 10dk sonra sadece cruise gemilerinin olduğu gün çalışan direkt bir beach bus buluyoruz! Beach bus’a atladıktan yaklaşık 20dk sonra Porto Istana Beach‘teyiz! Güzel bir kumsal, sakin bir deniz ve huzurlu bir ortam!

Olbia Sardinia Beach

Olbia Sardinia Beach


Eğer Sardinia’ya uçakla gelip araba kiralıyorsanız adanın kuzeyine doğru cennet gibi daha güzel koylar bulmak mümkün! Fakat Formentera’dan sonra dünyanın hiç bir plajının gözümüze güzel gelmesi mümkün değil! Burada denizin keyfini çıkardıktan sonra merkeze geri dönüyoruz.

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna


İtiraf etmek gerekirse burası küçük bir Küba gibi!  Etrafta inanılmaz güzel küçük binalar sizleri karşılıyor. İtalyan dondurması, pizzası, şarapları falan derken kendinizden geçebiliyorsunuz.  El yapımı olan sabunlar, tabak vb. gibi ürünler gerçekten çok güzel. Sokak aralarında biraz kayboluyoruz (gerçekten kayboluyoruz).  1 saat içerisindeki buradaki turumuzu tamamlayıp, fotoğraf çekildikten sonra gemimize doğru geri dönüyoruz.

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-3

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-3


Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-Ice-Cream

Italy-Olbia-Sardinia-Sardegna-Ice-Cream


Beğendiklerimiz: Küba vari mini bir şehir – Dondurma– El Yapımı Objeler

Beğenmediklerimiz:   — YOK —-

LEZZET: ☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Sardunya Gezi RehberiSardunya AlışverişSardunya Ne Zaman GidilirSardunya Bilinmesi GerekenlerSardunya Faydalı BilgilerSardunya UlaşımSardunya Nasıl GidilirSardunya NeredeSardunya OtelleriSardunya Gezilecek YerlerSardunya Nerede KalınırSardunya Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.

Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page