top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Paris Seyahatinizde İşinize Yarayacak Uygulamalar

Seyahate çıkarken bavulunuza ne alacağınızdan daha önemli bir şey var ki, o da sizi yarı yolda bıramayacak ve internet olmadan çalışabilen aplikasyonlar! Çünkü cebimizdeki dünya, bizim herşeyimiz! Kimi zaman bir aksiyon kamerası, kimi zaman bir fotoğraf makinesi kimi zaman ise bir harita! İşte Paris Seyahati'nde işinize yarayabilecek bizim çok faydalı bulduğumuz uygulamalar;

1) Paris Metro Subway Guide: Bu uygulama sayesinde Paris'in karışık diye tabir edilen metro ağını yıllardır kullanıyormuş gibi, kendisiyle kanka olacaksınız .Aynı zamanda offline takibi ile siz metrodayken kaç durak geçtiğinizi dahi büyük oranda hesaplayabilen bu uygulamayı,  Google Play ve Apple Store'dan indirebilirsiniz.

paris metro

2) Paris Travel Guide: Bu uygulamayı her ne kadar biz pek verimli kullanamasak da, etraftaki lokal yerleri keşfetmek için bire bir olduğunu söyleyebiliriz.Kendisini buradan uygulamayı inceleyebilirsiniz.

paris moulin rouge

3) Tripadvisor Paris City Guide: Tripadvisor'ın şehirlere yönelik bu uygulaması ile offline olarak şehirdeki her şeyi keşfedebilirsiniz. Şehirdeki sınırlı vaktinizi verimli kullanmak için hemen uygulamayı buradan inceleyin.

paris eiffel

4) Offline City Map Satın alacağınız herhangi bir offline city map sayesinde, siz Paris'te yürürken kaç km yol teptiğinizi bu uygulama sayesinde görebilirsiniz. Tripadvisor haritası yeterli gibi gözükse de bazen böyle bir offline map çok daha kullanışlı oluyor.

paris trip

5) Disneyland Uygulaması Paris Disneyland'i bizimgibi keşfe gitmeye hazırlanıyorsanız yine bu büyük parkta nerede olduğunu gösterecek enfes bir uygulama! Keşfetmek için tıklayın.

disneyland paris

6) Disneyland Bekleme Zamanları Disneyland'te bazen oyuncaklara binmek için sırada fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. İşte bu uygulama size, sırada kaç dakikalık bekleme süresi kaldığını gösteriyor. Keşfetmek için tıklayın.

disney paris 3

7) Uber İstanbul Uber uygulaması ile özellikle İstanbul'da hava limanına transferlerinizde çok rahat edebilir, seyahat dönüşünde o güzel enerjinizi trafikte tüketmek yerine, Uber konforuyla evinize rahatça ulaşabilirsiniz.. Uber uygulamasını hem Google Play hem de Apple Store'dan indirebilirsiniz.

UberPitch

7) Tripomatic Başka bir şehir rehberi uygulaması olan Tripomatic sayesinde, Paris seyahatinizi çok önceden planlayabilir ve buna uygun rota çizerek ilerleyebilirsiniz. İncelemek için tıklayın.

paris

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page