top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

SÓNAR ISTANBUL 2023 – Zorlu PSM

Read Time:2 Minute, 37 Second

Sónar Istanbul dopdolu bir line-up’la tarihinde ilk defa tam 3 gün boyunca müzikseverle buluşacak! İstanbul’un 28, 29 ve 30 Nisan 2023’te sahne alacak tüm isimleri açıklandı!

Müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren ve binlerce müzikseveri ağırlayan Sónar İstanbul, bu yıl tarihinde ilk kez 3 güne yayılıyor. %100 Müzik’in katkılarıyla gerçekleştirilecek festival, 28-30 Nisan arasında elektronik müzik dünyasının en iyileri arasında yer alan sanatçıları müzikseverlerle buluşturacak.

Bu yıl 28-30 Nisan tarihleri arasında 7. kez Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek Sónar Istanbul’da sahne alacak tüm isimler açıklandı. Elektronik müziğin kraliçesi Maya Jane Coles, Belfast-doğumlu/Londra merkezli efsanevi ikili BICEP (live), çok yönlü elektronik müziği umut dolu tonlarla betimleyen David August (DJ Set), tekno türünde kendi yolunu güçlü yeni adımlarla bulan KAS:ST, kendisini karmaşık sentezli elektronik melodileriyle kabul ettiren DJ Tennis ve bilinenle bilinmeyenin yarattığı duyguları bir araya getiren, klasik müzik eğitimine sahip müzisyen Carlita’dan oluşan Astra Club (Carlita B2B DJ Tennis), meydan okuyan tekno dili, ruha dokunan piyano parçaları ve folktronikle harmanlanmış sesleri ile CLARK (live), elektronik müziği hayal gücü ve sürprizlerle zenginleştiren Objekt, parçalarındaki vokalleri pop ve çağdaş disko kültürüyle birleştirerek özel bir füzyon yaratan Lyra Pramuk (Echoluminescence), başarılı örnekleriyle elektronik ve rock müzik arasında köprü kuran Goose, dinamik ve türleri esneten bir yapımcı olarak spot ışıklarını üstüne çeken or:la.

Sónar Istanbul 2023’te daha önce açıklandığı üzere, avangart elektronik müziğin kralı Richie Hawtin, dünyaca ünlü tekno DJ’i ANNA, kendini teknoda öne çıkan yeni yeteneklerden biri olarak kabul ettirmiş VTSS, elektronik müziği ve dijital görsel sanatı, insanlığın dünyadaki yerine işaret eden enstalasyonlar, canlı performanslar ve sarmal görsel-işitsel deneyimler ile bilimsel bir yaklaşım kullanarak birleştiren Max Cooper (3D AV), akıcı ritimleriyle ve teknoyla yeni bir müzikal evren yaratan BLAWAN, Birleşik Krallık’ın en heyecan verici yeteneklerinden TSHA (DJ Set) ve ritim yüklü bas dizilimleri ile parlak, melodik nakaratları birleştiren Peru doğumlu, Berlin merkezli prodüktör Sofia Kourtesis ( DJ Set)’i de ağırlayacak.

Türkiye’nin elektronik müzik sahnesinin önemli sanatçıları da festival boyunca unutulmaz performanslar sergileyecek. Sónar Istanbul 2023’te Ali Özel B2B MFY, Duality By Dirgen & Karışman, Ece Özel, Evrim De Evrim B2B Procombo, Gaia Ekho, İpek İpekçioğlu, Merve Baykal B2B Feyza Emir, Moophy, Murat Uncuoğlu, Raw, Sinemis (Live) ve Volkan Gündüz sahne alacak.

28 Nisan 2023 · Astra Club (DJ Tennis X Carlita) · Clark Live · Evrim de Evrim b2b Procombo · Introversion By Karakter & Motus Lumina Live AV · Max Cooper 3D AV · Merve Baykal B2B Feyza Emir · Moophy · Mtmrphss By Carbone Black & Di Live AV · Portraits By Tko Live AV · Raw · Richie Hawtin · Sofia Kourtesis DJ Set · Tsha DJ Set · Tupac Martir: Haita · VTSS

29 Nisan 2023 · Flow by Akkor & Onar Live AV · Ali Özel B2b Mfy · Anna · Bicep Live · Blawan · Duality By Dirgen & Karisman · Ece Özel · Gaia Ekho · Granul Live AV · Koi Failure Live AV · Lyra Pramuk – Echoluminescence · Murat Uncuoğlu · No More By Amir Ahmadoghlu & Hiccup Live AV · Objekt · OR:LA · Synspecies

30 Nisan 2023 · David August DJ Set · Goose · İpek İpekçioğlu · KAS:ST · Maya Jane Coles · Sinemis Live · Volkan Gündüz

Etkinlik biletlerine Zorlu PSM web sitesinden ulaşabilirsiniz:

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page