top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Salerno Seyahat Rehberi | Italy Salerno Trip

Read Time:1 Minute, 46 Second

Aslında Salerno gezisi için hazırladığım bu kısa notlarda Salerno fotoğrafları, Salerno notları,  Salerno‘da gezilecek yerler ile Salerno‘nun kısa derlenmiş halini içeriyor.

Bütün gezdiğimiz yerleri bir liste halinde yazsak sanıyoruz ki ilk sırayı Salerno alıyor olurdu.  Batı Akdeniz gemi turumuzun son durakları arasında yer alan Salerno, bizde büyük bir etki yarattı. Bunun en büyük sebebiyse şüphesiz Salerno‘nun, çok uzun süredir hayalini kurduğumuz Amalfi kıyılarında yer alması.

Gemimiz limana yanaştıktan sonra Amalfi’ye geçmeden önce Salerno‘yu görmek istiyoruz. Gemi ve tur ekibi otobüslerle Sorrento üzerinden dağların arasından dar yollardan giderek Salerno‘ya uğramadan Amalfi’ye gitmeyi tercih ediyorlar. Biz yine kendi tur programımıza bağlı kalarak Salerno‘ya doğru yola çıkıyoruz. Geminin yanaştığı liman Salerno‘ya gerçekten çok uzak, yürümeye falan sakın kalkmayın! Bizler hemen taksiye binerek 15dk’lık bir yolculuk ve 15€ ödedikten sonra merkeze geliyoruz.


Italy Salerno City

Haziran ayı olmasına rağmen inanılmaz bir sabah sıcağı bizleri bekliyor. İlk işimiz Amalfi’ye gidecek olan teknelerin saatlerini öğrenmek. Limana doğru giderken sahil hattında çok güzel bir koşu/yürüyüş yolu keşfediyoruz. Ağaçların gölgelediği bu yolda neredeyse bütün Salerno şehri sabah sporunu yapıyor.

Kocaman bir sahil şeridi bütün şehri kaplıyor. Arkada denize nazır güzel ve sevimli binalar yükseliyor. Sahilde yürürken şehrin tadını çıkaran insanları görebilir ve kendi hayatınızı kısa bir sorguya çekebilirsiniz.


Italy Salerno City

Şehrin ara sokaklarında her yer başka bir güzellikle dolu. Biz her zamanki gibi fotoğraf peşinde koşarken, kendimizi oldukça geniş bir meydanı olan ve birbirine bakan apartman dizisinin avlusunda buluyoruz. Karaköy’deki Doğan Apartmanı’ndan 10 tane yan yana geldiğini düşünün, öyle güzel işte!


Italy Salerno City

Sonradan fark ediyoruz ki sağdan soldan çıkan küçük güzel Fiat’lar, efsane Vespa’lar ve bizim çok anlam yüklediğimiz eski şehir bisikletleri bu şehri başka bir güzel yapıyor! Her sokağın arkası başka bir hikaye. İtiraf etmeliyiz ki yaşamak istesek burayı tercih etme şansımız çok yüksek!

Tekne ile Amalfi kıyılarına gitme vakti geldiği için şehri şimdilik arkamızda bırakıyoruz.


Italy Salerno City

Beğendiklerimiz: Şehrin Sarı Rengi – İnsanların Rahatlığı – Şehir Yaşamı – Mimarisi

Beğenmediklerimiz:   — YOK —-

LEZZET: ☆☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆☆

Gezginler bu içeriği en çok bu kelimelerle aradılar;Salerno Gezi RehberiSalerno AlışverişSalerno Ne Zaman GidilirSalerno Bilinmesi GerekenlerSalerno Faydalı BilgilerSalerno UlaşımSalerno Nasıl GidilirSalerno NeredeSalerno OtelleriSalerno Gezilecek YerlerSalerno Nerede KalınırSalerno Seyahati

Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page