top of page
  • Yazarın fotoğrafıGidelimburalardan.net

Vizesiz Yunan Adaları Turları Hakkında Merak Edilenler

Read Time:4 Minute, 33 Second

Vizesiz Yunan Adaları gemi turları yorumlarımız bize en çok sorulan sorular arasında aldığı için ETS Tur ‘un Aegean Paradise gemisi ile gittiğimiz İstanbul çıkışlı Mykonos – Atina – Santorini – Midilli – İstanbul turuna burada yer verme kararı aldık.

2013 yılında gerçekleştirdiğimiz bu tur sonrası birçok yakın arkadaşımızı buraya yönlendirmenin haklı gururunu yaşıyoruz diyebiliriz. Tur paketi kapsamında Vizesiz Yunan Adaları gemi turumuz Karaköy Liman‘ından hareket ediyordu. İstanbul Modern’in yanındaki Galata Port’ta vize & valiz işlemlerini tamamladıktan sonra gemiye giriş yaptık (Şu an ki mevcut vizesiz Yunan Adaları gemi turlarının tamamı Çeşme çıkışlı olduğunu görüyoruz). İstanbul hareketli bu tur, gerçekten bizler için büyük bir lükstü!

Gemi turlarında tur operatörünün belirttiği saatte buluşma noktasına giderseniz gemiye binmek için bekleme süreniz uzamış oluyor. (Fakat güzel yanı valiz vb. işlemler için çok sıra beklemeden gemiye yerleşiyorsunuz).

1. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları  güzel mi?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları 1

Biz kendi katıldığımız turdan memnun kaldık diyebiliriz. Özellikle Mykonos ve Santorini gerçekten çok güzel lokasyonlar. Atina ve Midilli ise biraz hayal kırıklığı yaratabilir.

2. Vizesiz Yunan Adalarında gemi seyahati nasıl oluyor?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Adalar arası mesafe yakın ve seyir kısımları az olduğu için keyifli olduğunu söyleyebiliriz. Gemiyi sadece gece uyuduğunuz bir apart olarak düşünebilirsiniz.

3. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarındaki Aegean Paradise gemisi nasıl?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Eğer hayatınızda ilk defa bir cruise gemisi ile seyahate çıkıyorsanız başlangıç seviyesi için iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ama daha öncesinde MSC ya da Costa gemilerine bindiyseniz, bu gemi sizleri kesmeyecektir.

4. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları esnasında ETS Tur’dan memnun kaldık mı?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Dürüst olmak gerekirse ETS Tur, Karaköy kalkışlı turu -tahminimiz- ilk defa denediği için kobay olduğumuzu söylemekte fayda var. Özellikle son tur gününde Midilli’den 17.00’de demir alıp  3 saat sonra Çanakkale Boğazı’nda giriş yaptığımızda çok sinirlendik. Çünkü ertesi sabah 10.00 kadar Marmara Denizi’nde motorlar kapalı bir şekilde seyir etmek zorunda kaldık.

5. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları  için alternatif gemi turu önerir miyiz?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Alternatif güzel turlar olduğunu bu aralar görüyoruz, araştırmanızda büyük fayda olacaktır.

6. Gemi turunda önermediğimiz detaylar neler?

Tur almadan önce kabin – gemi – lokasyon ve gün sayılarına çok dikkat ediniz.

7. ETS tur rehberi ile ekstra turlara katılmalı mı?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Sadece ETS özelinde bu konuya yaklaşmamak gerekir. Her zaman tavsiyeniz civar yerleri kendi imkanlarınızla gezmeniz. Aksi takdirde tur maliyeti kadar çevre turlarına paralar ödeyebilirsiniz.   Fakat orta yaşlı ve yaşlı bireylerle tatile gidiyorsanız, bu turlara katılmanızda fayda olacaktır.

8. Gemide çıkan yemekler nasıl?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Gemide çıkan yemeklerin -özellikle kahvaltı- bizim damak zevkimizle çok uyuşmadığını söyleyebiliriz. Her geçen gün iyileştirmek için şefler uğraşsa da biz pek memnun kalmadık (bu tur özelinde).

9. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında gemide ortam nasıl?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Vizesiz Yunan Adaları turlarına balayı çiftleri, yaşlı çiftler ve orta yaşlı çocuklu çiftler olduğu için -eğer gençseniz- çok can sıkıcı olabiliyor. Antalya’da büyük otellerde yaşadığınız sorunları, fiziksel mekan kısıtıyla birlikte daha da çok hissedebilirsiniz.

10. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Tur paketi alınırken star lokasyon denilen yerlere değil, söz konusulokasyonlarda geminin kaç gün ya da saat kaldığına bakmanız daha önemli.

11. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları alırken hangi kabini seçelim?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Kabin konusu her zaman sorun olmuştur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, pahalı kabinlerle diğer kabinler arasındaki tek fark kendi balkonunuzun olup olmaması.  Gemide oturmaya gidiyorsanız, balkonlu lüks kabin almanıza diyecek bir şeyimiz yok elbette.

Kabinlere sadece uyumak için gittiğiniz için karanlık kabin seçmenizde sıkıntı olmayacaktır. Ama işte sizin işinize yarayacak bir bilgi, limana yanaşırken yanaştığınız şehri izleyebilmeniz için gemini sağ tarafından kabin almayı unutmayın. Ayrıca geminin burnuna ve kıç tarafına yakın yerlerden de kabin almamaya dikkat edin.

12. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında gemide çok para harcar mısınız?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Gemi turu / turlarında her şey yarım pansiyon olsa da aslında gün boyunca ücretsiz içecek ve yiyecek gibi alanları mevcut. Aslında tıpkı 5 yıldızlı bir otel konsepti devam ediyor. Kişisel harcamalarınız dışında günlük kişi başı 8$ bahşiş vermek zorundasınız.  Şişe su, kola vb her türlü içecek ekstra olduğunu hatırlatmakta fayda var. Türk kahvesi 1.4$,  kola 2$,  kadeh şarap 4$, bira 4$ gibi aslında çok makul rakamlar var. Gemide en pahalı şey internet. Yarım saati 10$ bunun dışındaki harcamalarsa size kalmış.

13. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında yanınıza ne tip kıyafetler almalısınız?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Gemi turu / turlarında gittiğiniz lokasyona göre değişmekle birlikte her türlü hava durumunu göz önünüze alarak yanınıza yedek bir şeyler alır. Rahat olmasına dikkat edin. Fakat her ne olursa olsun (isterseniz en sıcak ülkeye gidin) yanınıza kalın giysiler alın. Gemilerde haşare vb. şeylerin ürememesi için devamlı olarak gemiyi 22 derecenin altında soğuk tutmaya çalışıyorlar. Özellikle geceleri üşüyebilirsiniz.

14. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında denizde kaç gün geçiyor?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Mesafeler çok yakın olduğu denizde seyir çok az olacaktır.

15. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında etkinlik var mı?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Gemiler küçük olduğu için ve gemide geçirilen süreler çok az olduğu için büyük beklentilere girmemekte büyük fayda var.

16. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında havuza girme şansınız var mı?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Bizlerin gittiği gemi ile sadece ayaklarınızı suya sokabilirsiniz diye düşünüyoruz. Bu havuz daha çok çocuk havuzu niteliğinde bir havuz diyebiliriz. Sizleri serinletmeye yetmeyecektir.

17. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında güneşlenme imkanı nasıl?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Geminin her alanında keyifli şezlonglar olduğu için, gönlünüzce güneşlenebilirsiniz!

18. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında ekstra gezi turları var mı?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Her turda olduğu gibi burada da özel turlar yapılıyor. Kimi noktada plaj, kimi noktadaysa alışveriş turu gibi grupların isteklerine bağlı turlar gerçekleştiriliyor.

19. Vizesiz Yunan Adaları gemi turlarında gemiyi limanda kaçırdım, ne yapmam lazım?


Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turu Turları

Her gemi turunun kuralı aslında çok nettir; bir sonra ki limanda görüşürüz! Tabi kendi imkanlarınızı yaratarak…

20. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları detay programına nasıl ulaşabilirim?

Bizler gitmiş olduğumız Mykonos, Atina, Santorini ve Midilli detaylarını buradan paylaşıyor olacağız.Happy

0 0 %

Sad

0 0 %

Excited

0 0 %

Sleepy

0 0 %

Angry

0 0 %

Surprise

0 0 %

#enucuz #bodrumotelleri #vizesizyunanadaları #yunanadalarıturları #havadurumu #gidilecekyerler #yunanadaları #bestplaces #gemiturlarıpromosyon #otobüssaatleri #şehirrehberi #cruiseyunanadaları #gidilecekkafeler #bodrum #enucuzoteller #uçakbiletleri #yunanadalarıturlarıhakkında #alanya #flight #hotel #yunanadalarıgemiturları #bustimetable #bilet #otel #nasılgidilir #gezilecekyerler #summer #cruisegemiturları #gezirehberi #cruiseturları #citymap #trip #antalyahotel #tatilsepeti #wheretogo #howtogo #gezi #gemiturları #tatilköyü #yurtiçigemiturlarımscgemituru #ticket #gidilecekrestoranlar #tripadvisor #cityguide #mscgemiturları #yurtdışıgemiturları #biletleri #enucuzbilet #bodrumtatil #neleryapılır #travel #wheretostay #neyapılır #şehirharitası #blog #bestarea #gemitur #beaches #holiday #ağva #enuygun #tatil #otelleri #bodrumotel #enuygunbilet #seyahat #plajları #cruisetur #neredekalınır #havanasıl #skyscanner #tip #bestbudgethotels #tur #playes #travelguide #nereyegidilir #uçak #rehber #tatilsepeti #etsturyunanadaları #antalya #vizesizyunanadalarıgemiturları #tavsiye #gemiturlarıhakkında #gemituru #negiyilir

Comments


Top Stories

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page