Loco & Matto – Cadde’nin Yeni Keşfi
Read Time:1 Minute, 21 Second

Loco & Matto – Cadde’nin Yeni Keşfi

0 0

Bazı şeyler yerinde özeldir. Ama İspanya, İtalya ve Latin Amerika’nın geleneksel tatları empanada, panzerotti ve churros kesinlikle bunlardan değil. Uzun zamandır Bağdat Caddesi üzerinde gezinirken hayatımıza renkli dünyası ile girmeye çalışan sevimli bir yer var; Locco & Matto!

Panzerotti

Yazarın özeti niyetinde final sahnesini önden okumayı seven gezginler için söyleyelim; Loco & Matto, size başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir lezzet deneyimi vaad ediyor. Yüzyıllardır gizli kalmış latin lezzetlerini Bağdat Caddesi’nde tasarlanmış küçük mekanında beğeninize sunuyor.

Locco Matto Bağdat Caddesi 9

Burada muhtemelen İstanbul’un hiçbir yerinde bulamayacağınız iki büyük lezzet; panzerott ve churros var!  Panzerotti çok basit anlatımı ile bizim eski büyüklerin yaptığı pişinin İtalyan versiyonu! Ama öyle böyle değil! İçinde mozeralla, kuru domates ya da kıymalı versiyonu ile gönlünüzü keşfedecek. Hani sırf bunu yemek için Milano’da meşhur Luini ya da Verona’daki yerine gitmenize gerek kalmayacak…

Locco Matto Bağdat Caddesi 7

Bir de enfes İspanyol çöreği churros var! Görünüm olarak bizim tulumba tatlımızın daha uzun versiyonu diyebiliriz. Bizim tatlımızdan farkı ise, daha çıtır biraz daha hafif ve yanında servis edilen enfes çikolata sos ile süper bir hale bürünüyor olması!  İspanya’da en çok özlenenler arasında ilk 5te yer alan, Küba’da ise evlerin balkonlarında satılan bu tatlı gerçekten süper!

LOCCO MATTO

Loco & Matto’nun kurucuları Enes kardeşler, kariyerlerini bir kenara bırakıp yıllardır yurt dışında yedikleri bu lezzetleri Türkiye’ye taşıma kararı almışlar. Taşımadan önce önemli aşçılık okullarından eğitim alıp, lezzet birikimlerine de buraya taşımışlar.  Bu dükkanda gördüğünüz her detay, mutfaktan çıkan her lezzet Enes kardeşlerin hünerli ellerinden çıkıyor!

GidelimBuralardan.net olarak değerlendirmelerimiz; 

Beğendiklerimiz: Mozzarella,Kıyma Panzerotti ve Latinos Churros

Beğenmediklerimiz:   — Burası daha büyük metrekareyi kesinlikle hak ediyor!—-

 

LEZZET: ☆☆☆☆☆

ORTAM: ☆☆☆

SERVİS: ☆☆☆☆

FİYAT: ☆☆☆☆☆

FİYAT/PERFORMANS: ☆☆☆☆☆

ULAŞIM: ☆☆☆☆☆

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %